Παρουσιαση Του Ταξιδιου Στην Τανζανια Απο Τη Διευθυντρια Του Σδε Ιωαννινων Καιτη Σεντελε

Την Τρίτη στις 24 Ιανουαρίου οι εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτές του ΣΔΕ Ιωαννίνων συγκεντρωθήκαμε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας όπου με μεγάλη χαρά παρακολουθήσαμε ένα project που με ιδιαίτερη επιμέλεια μας παρουσίασε η διευθύντριά μας κυρία Καίτη Σεντελέ με κεντρικό θέμα την Τανζανία. Οι θεματικοί άξονες ήταν τέσσερις, το τοπίο και η μορφολογία του, η ζωή στην Τανζανία, οι Μασάια και η περιπέτεια της ορειβασίας στα βουνά της μακρινής χώρας.

Μέσα από συναρπαστικές προβολές με συνοδεία απλού και κατανοητού σχολιασμού νιώσαμε πραγματικά για λίγο κι όλοι εμείς κομμάτι της δυνατής αυτής περιπλάνησης στην πολύχρωμη και παραμυθένια πατρίδα των Μασάι.

DSCN8476   DSCN8475  fvto