Επίσκεψη στο Εσπερινό ΓΕ.Λ

Την Πέμπτη στις 18 Απριλίου 2024 οι εκπαιδευόμενοι του Β’ κύκλου με τη συνοδεία του διευθυντού μας κυρίου Τάσου Γκρέστα και κάποιων εκπαιδευτών επισκεφτήκαμε το Εσπερινό Γενικό Λύκειο της πόλης μας προκειμένου να παρακολουθήσουμε μία ενημερωτική δράση.
Οι καθηγητές και οι μαθητές του εσπερινού λυκείου διοργάνωσαν μία πολύ ενδιαφέρουσα εκδήλωση με προβολές όλων των δράσεων του σχολείου, απονομές επαίνων για συμμετοχή σε πολιτιστικές εκδηλώσεις, ομιλίες για την συγκινητική ιστορία του κτηρίου της Ακαδημίας στο οποίο στεγάζεται αλλά και ενδιαφέρουσες παρεμβάσεις των μαθητών που εξέφρασαν το πώς νιώθουν στο συγκεκριμένο σχολείο.
Την εκδήλωση προλόγισε η φιλόξενη και πολυτάλαντη διευθύντρια της σχολικής μονάδας κυρία Σταυρούλα Χαϊδεμενάκου. Στο τέλος επισκεφθήκαμε την έκθεση καλλυντικών προϊόντων που κατασκεύασαν οι μαθητές με την καθοδήγηση των καθηγητών τους. Τον καθένα μας περίμενε δώρο-έκπληξη, ένα μοναδικό χειροποίητο σαπούνι.
Η βραδιά αυτή άφησε σε όλους μας τις καλύτερες εντυπώσεις.