Το Εσπερινό ΓΕ.Λ Ιωαννίνων στο ΣΔΕ Ιωαννίνων

Την Πέμπτη στις 11 Απριλίου 2024, είχαμε την τιμή και την χαρά να υποδεχτούμε στο σχολείο μας κλιμάκιο (καθηγητών και μαθητών) από το Εσπερινό Γενικό Λύκειο της πόλης μας, προκειμένου οι εκπαιδευόμενοί μας να ενημερωθούν για την σπουδαία δυνατότητα συνέχισης της φοίτησης τους εκεί. Κεντρικός ομιλητής ήταν ο κύριος Μιχάλης Βασδέκης, γνώστης της φιλοσοφίας των ΣΔΕ μιας και υπηρετούσε στη μονάδα μας παλαιότερα.
Μετά από την άκρως ενδιαφέρουσα ενημέρωση, ακολούθησε διάλογος κατά τον οποίο οι εκπαιδευόμενοι του σχολείου μας εξέφρασαν τις απορίες τους.
Επρόκειτο για μία εποικοδομητική συνάντηση. Με τη σειρά μας, τόσο ο διευθυντής μας κύριος Τάσος Γκρέστας όσο  και  το λοιπό προσωπικό ευχηθήκαμε ολόψυχα αρκετοί εκπαιδευόμενοι μας μετά την αποφοίτησή τους από το ΣΔΕ Ιωαννίνων να οδηγηθούν γρήγορα στην πόρτα του Εσπερινού Γενικού Λυκείου Ιωαννίνων και να συνεχίσουν εκεί την σημαντική επιλογή για εκπαίδευση που έκαναν στη ζωή τους. Θα εξακολουθήσουν έτσι να δίνουν στους εαυτούς τους μία δεύτερη ευκαιρία που θα τους ανοίξει ένα παράθυρο όχι μόνο στον τομέα της γνώσης αλλά και στην αγορά εργασίας.

IMG_20240411_182238