Το προσωπικό μας…

Το προσωπικό που στελεχώνει το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων αποτελείται από τον Διευθυντή κ. Γκρέστα Αναστάσιο (Πληροφορικής), τον Υποδιευθυντή κ. Γεωργάκη Κωνσταντίνο (Πληροφορικής) και τους εκπαιδευτικούς  κ. Γιαννούτσου Ευθαλία που διδάσκει το μάθημα της Κοινωνικής Εκπαίδευσης, την κ. Παπακώστα Αμαλία που διδάσκει το μάθημα των Αγγλικών,   τον κ. Κύρκο Σπυρίδων που διδάσκει το μάθημα της Ελληνικής Γλώσσας και τον κ. Τζίμα Ορέστη  που διδάσκει το μάθημα των Μαθηματικών.

Ανάλογα με τις εκπαιδευτικές ανάγκες το εκπαιδευτικό προσωπικό πλαισιώνεται με ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς που επιλέγονται κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους αλλά και με εκπαιδευτικούς που προσφέρουν εθελοντικό έργο στο σχολείο μας.

Τέλος, το σχολείο μας διαθέτει Σύμβουλο Ψυχολόγο και Σύμβουλο Σταδιοδρομίας.