Δωρεά 850 self tests από την Περιφερειακή Ένωση Δήμων Ηπείρου

Ο Διευθυντής, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας ευχαριστούμε θερμά την Περιφερειακή Ένωση Δήμων Ηπείρου και τον πρόεδρό της κ. Ντακαλέτση για την δωρεάν παραλαβή του υγειονομικού υλικού (850 self tests) το οποίο θα συμβάλει στον περιορισμό της εξάπλωσης του ιού στο χώρο του σχολείου και στην ασφάλεια των μαθητών μας. Τέτοιες ενέργειες προσφοράς τιμούν τόσο τον πρόεδρο όσο και όλη την Ένωση Δήμων Ηπείρου και δείχνουν έμπρακτα τη στήριξη σε ένα σχολείο που απώτερος στόχος του είναι η απόκτηση στέρεων γνώσεων, στάσεων και δεξιοτήτων των μαθητών του για την καταπολέμηση του κοινωνικού τους αποκλεισμού.
Στο σημείο αυτό να τονίσουμε και την ουσιαστική παρέμβαση του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης κ. Καμπουράκη προς την ΠΕΔ Ηπείρου για την απόκτηση των self-tests.
Να είστε όλοι καλά.