Επίσκεψη του ΣΔΕ Ιωαννίνων στην έκθεση του Χριστόδουλου Γκαλτέμη στη Δημοτική Πινακοθήκη

Την Παρασκευή, στις 17 Μαρτίου 2017 οι εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτές του ΣΔΕ Ιωαννίνων είχαμε τη χαρά να επισκεφτούμε τη Δημοτική Πινακοθήκη προκειμένου να παρακολουθήσουμε την έκθεση του κυρίου Χριστόδουλου Γκαλτέμη.

DSCN8674  DSCN8686  DSCN8683

Πρόκειται για μια σημαντική έκθεση ζωγραφικής για την Ήπειρο με έργα του σπουδαίου αυτού εικαστικού καλλιτέχνη και επίκουρου καθηγητή της Σχολής Καλών τεχνών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ενταγμένη στις εκδηλώσεις της επετείου απελευθέρωσης της πόλης των Ιωαννίνων. Ο καλλιτέχνης παρουσιάζει την έκθεσή του με θεματογραφία των έργων από την πόλη των Ιωαννίνων και την ευρύτερη περιοχή της Ηπείρου.

Τα σχόλια όλων ήταν θετικότατα. Πολλοί δε μαθητές έσπευσαν να αποτυπώσουν τον ενθουσιασμό τους και στο βιβλίο εντυπώσεων. Ακολούθησε το καθιερωμένο καφεδάκι σε καφετέρια πλησίον της πινακοθήκης, όπου τα σχόλια όλων επιβεβαίωσαν την επιτυχία αυτής της εξόδου.

DSCN8679  DSCN8669  DSCN8695