Επίσκεψη στην Κιβωτό του Κόσμου

Νωρίς το απόγευμα της 18ης Απριλίου οι εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτές του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων είχαμε τη χαρά να επισκεφτούμε τη δομή της Κιβωτού του Κόσμου στην Πωγωνιανή. Η εκδρομή πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία του συμβούλου Ψυχολογίας Μιχάλη Τσεντσερή. Οι εκπαιδευτικοί και οι εκπαιδευόμενοι ανταποκρίθηκαν συγκινητικά στο κάλεσμα συγκεντρώνοντας πληθώρα από φαγώσιμα και προϊόντα καθαρισμού, χρήσιμα για το χώρο.
Όλοι παρακολουθήσαμε με ιδιαίτερη προσοχή τα λόγια ενός από τους υπεύθυνους στη δομή της Πωγωνιανής, ο οποίος είχε την ευγένεια να μας ξεναγήσει και σε όλους τους χώρους. Αφού διατυπώσαμε τις ερωτήσεις μας και επισκεφτήκαμε το εκθετήριο με προϊόντα που παράγουν τα παιδιά της Κιβωτού του Κόσμου, αποχαιρετίσαμε τον υπεύθυνο και αποχωρήσαμε κουβαλώντας ένα αναμνηστικό για το σχολείο μας δώρο αλλά και τη συγκίνηση για το σπουδαίο έργο που επιτελείται στην Κιβωτό του Κόσμου.
Ακολούθησε το καθιερωμένο καφεδάκι μας όπου συζητήσαμε για τη σημαντική αυτή εκδρομή.

DSCN5752  DSCN5771 DSCN5719

DSCN5730   DSCN5728