Επίσκεψη στο χώρο του ΚΕ.ΘΕ.Α

Την Παρασκευή στις 19-05-2017, ομάδα εκπαιδευτών, εθελοντών εκπαιδευτών, εκπαιδευόμενων καθώς και η γαλλική αποστολή που επισκεπτόταν αυτές τις ημέρες το σχολείο μας, πραγματοποιήσαμε επίσκεψη στο ΚΕ.ΘΕ.Α όπου με ιδιαίτερη φιλοξενία μας υποδέχτηκαν τα μέλη της ομάδας και ο υπεύθυνος κύριος Τάσος Λάζος. Η διευθύντριά μας κυρία Καίτη Σεντελέ πήρε το λόγο για να χαιρετίσει την ομάδα του ΚΕ.ΘΕ.Α και να εκφράσει την αμέριστη στήριξη του σχολείου μας.
Ακολούθησε ένας ζεστός διάλογος κατά τον οποίο ενημερωθήκαμε για το καθημερινό πρόγραμμα των μελών, για τις σχέσεις αλληλεγγύης που επικρατούν και για τη μεγάλη ψυχική δύναμη που διαθέτουν. Τα μέλη του ΚΕ.ΘΕ.Α στη συνέχεια διετύπωσαν και τα δικά τους ερωτήματα. Η συνάντηση έκλεισε με τις ζεστές ευχές μας για επίτευξη των στόχων όλων των μελών και ζεστές χειραψίες.