Επίσκεψη της προέδρου της Χ.Ε.Ν. στο σχολείο μας

Η Χ.Ε.Ν. Ιωαννίνων, που αποτελεί παράρτημα της Χ.Ε.Ν Ελλάδος, ενόψει της Παγκόσμιας Ημέρας Κατά της Βίας Εναντίον των Γυναικών στις 25 Νοεμβρίου  πραγματοποίησε ευρεία καμπάνια για την ενημέρωση των πολιτών της περιφέρειάς μας σχετικά με τη Σύμβαση της Κωνσταντινούπολης του 2011, που αφορά στην καταπολέμηση της βίας κατά των γυναικών και των παιδιών, και για τη συγκέντρωση ως τις 25 Νοεμβρίου όσο το δυνατόν μεγαλύτερου αριθμού υπογραφών.

Στόχος της Χ.Ε,Ν Ελλάδος είναι οι 25.000 υπογραφές πανελλαδικά. Στο πλαίσιο αυτής της καμπάνιας είχαμε τη χαρά να υποδεχτούμε στο χώρο του σχολείου μας από  τη Χ.Ε.Ν. Ιωαννίνων την πρόεδρο Πόπη Στεφανίδη και τη Σταυρούλα Χαϊδεμενάκου, οι οποίες πήραν το λόγο μετά το καλωσόρισμα της διευθύντριάς μας Καίτης Σεντελέ και κέντρισαν το ενδιαφέρον όλων όσων τις άκουσαν, πράγμα που αποτυπώθηκε τόσο στα σχόλια τους όσο και στον πολύ μεγάλο αριθμό που συγκεντρώθηκαν.

DSCN9641  DSCN9640  DSCN9643