Κάλαντα και χοροί στο Γηροκομείο της πόλης

Την Τετάρτη στις 21 Δεκεμβρίου 2016 το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων πραγματοποίησε επίσκεψη στο Γηροκομείο της πόλης μας προκειμένου να ανταλλάξουμε ευχές για τα Χριστούγεννα και το νέο έτος μέσα από ένα εορταστικό πρόγραμμα.

Αρχικά διαβιβάσαμε τις εγκάρδιες ευχές της διευθύντριας μας Καίτης Σεντελέ και όλου του προσωπικού του σχολείου μας και ξεκινήσαμε την εκδήλωση. Η εξαιρετική ομάδα των μουσικών μας μαζί με τη χορωδία του σχολείου ξεκίνησε με γνωστά κάλαντα.

Ακολούθησε πρόγραμμα με δημοτικά τραγούδια της Ηπείρου. Οι εκπαιδευόμενοι και οι εκπαιδευτές του ΣΔΕ καθώς και οι παρευρισκόμενοι ηλικιωμένοι γίναμε μία όμορφη δεμένη ομάδα και απολαύσαμε όλους τους χορούς. Ζήσαμε όλοι ζεστές και συγκινητικές στιγμές και δεσμευτήκαμε στο προσωπικό του γηροκομείου πως με χαρά θα επαναλάβουμε αυτή την κίνηση.

ghrokomeio 1  ghrokomeio2