PROJECT με θέμα «Εθισμός στο διαδίκτυο»

Οι εκπαιδευόμενοι του τμήματος Β1 με την πολύτιμη και ουσιαστική καθοδήγηση του καθηγητή της Πληροφορικής και υποδιευθυντή της σχολικής μας μονάδας Τάσου Γκρέστα παρουσίασαν πρότζεκτ με θέμα τον Εθισμό στο Διαδίκτυο. Οι θεατές χωρίστηκαν σε παρατηρητές αλλά και σε ομάδες που με ευστοχία κατακτούσαν το προς παρουσίαση θέμα μέσα από τα ερωτήματα και το σχολιασμό του κυρίου Γκρέστα.

Αφού η κάθε ομάδα απαντούσε, οι εκπαιδευόμενοι του Β1 παρουσίαζαν και σχολίαζαν το κάθε θέμα. Αντί επιλόγου οι εκπαιδευόμενοι δραματοποίησαν με επιτυχία την τραγική διάσταση του εθισμού και τη δράση που πρέπει ενεργά να λάβουν οι γονείς. Πρόκειται για ένα πρότζεκτ που απέσπασε τόσο από τη διευθύντρια κυρία Καίτη Σεντελέ όσο και από όλους μας εξαιρετικά σχόλια. Το απόγευμα εκείνο φύγαμε από την αίθουσα πλήρως ενημερωμένοι και σαφώς προβληματισμένοι για τις διαστάσεις του τόσο επίκαιρου αυτού φαινομένου.

dscn7457yyhhh1  dscn7462yyhhh1  dscn7478yyhhh1

dscn7461yyhhh1 dscn7469yyhhh1  dscn7479yyhhh1