Σινά-Ιορδανία

Την Τρίτη στις 14 Μαΐου 2019, μας δόθηκε η εξαιρετική ευκαιρία να παρακολουθήσουμε την τελευταία για την τρέχουσα σχολική χρονιά ?Παρουσίαση? από τη σειρά παρουσιάσεων των ταξιδιών  που πραγματοποιεί η διευθύντριά μας Καίτη Σεντελέ και αποφάσισε να μοιράζεται με τους ανθρώπους του σχολείου μας αλλά και εκλεκτούς φίλους.
Η παρουσίαση έλαβε χώρα στην κατάμεστη αίθουσα Πετροχείλου στο Πέραμα Ιωαννίνων και αυτή τη φορά αφορούσε το Σινά και την Ιορδανία. Οι ιστορίες της Βίβλου δεμένες απόλυτα με το μαγευτικό τοπίο ζωντάνεψαν μπροστά μας μέσα από την εκφραστική αφήγηση της Καίτης Σεντελέ που μας μάγεψε. Το υπέροχο ταξίδι συνεχίστηκε στην Ιορδανία, με τον χώρο της Πέτρας να κυριαρχεί και να τραβά τα βλέμματα όλων. Μάθαμε για την ιστορία, την κοινωνία, τη γεωγραφία του κάθε τόπου και εκδηλώσαμε την ευγνωμοσύνη μας με ένα διαρκές και ζεστό χειροκρότημα.

DSCN5923   DSCN5921