Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων ενημερώνει το κοινό της πόλης για το έργο του

Την Πέμπτη στις 21 Σεπτεμβρίου 2017 μία ομάδα από εκπαιδευόμενους και εκπαιδευτές του σχολείου μας με επί κεφαλής τη διευθύντρια κυρία Καίτη Σεντελέ , έχοντας λάβει τη σχετική άδεια από την αρμόδια υπηρεσία του Δήμου Ιωαννιτών, στήσαμε ένα ?περίπτερο? του ΣΔΕ Ιωαννίνων στον πεζόδρομο της Μιχαήλ Αγγέλου και διανείμαμε υλικό με πληροφορίες για το σχολείο στους διερχόμενους πολίτες. Η δράση καλύφθηκε από όλα τα τοπικά κανάλια και τις εφημερίδες που με προσοχή κατέγραψαν  τις δηλώσεις της διευθύντριας για το έργο του σχολείου. Επρόκειτο για μία κίνηση που μας έδωσε ιδιαίτερη χαρά, αφού προσεγγίσαμε νέους υποψήφιους μαθητές και ευαισθητοποιήσαμε το γιαννιώτικο κοινό σχετικά με το σημαντικό έργο του σχολείου μας στην εκπαίδευση ενηλίκων.

IMG_1886      IMG_1893

IMG_1897     IMG_1874