Αποκριάτικο Γλέντι

Την Τετάρτη, 14 Φεβρουαρίου 2018, πραγματοποιήθηκε στο χώρο του Σχολείου μας ένα μοναδικό αποκριάτικο γλέντι γεμάτο υπέροχα καρναβάλια, εξαιρετικά εδέσματα από τις μαθήτριες του σχολείου και το απαραίτητο κρασάκι.

Η τροφοδοσία για  ένα μεγάλο κομμάτι του μπουφέ ήταν ευγενική προσφορά του τμήματος Αρτοποιίας και Ζαχαροπλαστικής του ΟΑΕΔ Ιωαννίνων με  πρωτοβουλία του καθηγητή ΟΑΕΔ κυρίου Θανάση Σιόλου. Η διευθύντριά μας ευχαρίστησε τον κύριο Σιόλο για την κίνησή του και ακολούθησε μοναδικό γλέντι με μουσική από τους υπέροχους εκπαιδευόμενους του σχολείου, Χρήστο Χαλιγιάννη, Θανάση Χαλιγιάννη, Βαγγέλη Παπανικολόπουλο και Γρηγόρη Χαντζάρα. Τραγούδησε ο εκπαιδευόμενος Θανάσης Σκλουπιώτης και ο φίλος των μουσικών μας  κύριος Κώστας Βαντόλας τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά.

DSCN3968     DSCN3967 DSCN3972     DSCN3919 DSCN3924

Το γλέντι κράτησε πολλές ώρες και όλοι έμειναν ενθουσιασμένοι. Και του Χρόνου !