Αποκριάτικος Χορός του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων

Την Τετάρτη στις 6/3/2024 (παραμονή της Τσικνοπέμπτης), οι εκπαιδευόμενοι και οι εκπαιδευτές του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας πραγματοποίησαν τον ετήσιο αποκριάτικο χορό.
Η εκδήλωση έλαβε χώρα στον χώρο του σχολείου και στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, αφού τα διέθετε όλα: Νόστιμα εδέσματα, άφθονο κρασί, χορούς, καρναβάλια αλλά κυρίως μουσικό πρόγραμμα από τους εκλεκτούς μουσικούς του σχολείου μας και κατά συνέπεια, ατέλειωτο κέφι. Οι μουσικοί του σχολείου μας, ο Θοδωρής Χαλιάσος στο κλαρίνο, οι Σπύρος Νεοφώτιστος και Βασίλης Χαληλόπουλος στο ακκορντεόν, ο Αντώνης Νεοφώτιστος στο ντέφι και ο Βαγγέλης Χαληλόπουλος στην κιθάρα μας διασκέδασαν με μία ποικιλία από σπουδαία δημοτικά τραγούδια μεταξύ των οποίων και τα καθιερωμένα αποκριάτικα. Η έκπληξη της εκδήλωσης: ο τραγουδιστής Ηλίας Χατζής που μας τίμησε με την παρουσία του και μας κράτησε συντροφιά σε όλη την εκδήλωση με τη μοναδική φωνή του.
Οι άνθρωποι του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων γλέντησαν με την ψυχή τους στο αποκριάτικο αυτό γλέντι και στο τέλος έφυγαν πραγματικά με τις καλύτερες εντυπώσεις. Και του χρόνου με υγεία!

DSCN8255 DSCN8272 DSCN8193 DSCN8197 DSCN8199 DSCN8200 DSCN8203 DSCN8238