Το Σχολείο μας υποδέχεται τον Πύρρο Δήμα

Η Παρασκευή, 23 Φεβρουαρίου 2024 είναι μία ημέρα που θα μείνει για πάντα χαραγμένη στη μνήμη των ανθρώπων του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων, μιας και είχαμε την χαρά και την τιμή να υποδεχτούμε τον ολυμπιονίκη της καρδιάς μας, Πύρρο Δήμα.
Στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων ο σπουδαίος και ταυτόχρονα απλός αυτός άνθρωπος μας μίλησε για το πώς τον κέρδισε η άρση βαρών, για τα δύσκολα παιδικά χρόνια στη γείτονα χώρα, για την οικογένειά του και για τα όνειρά του. Ήταν πρόθυμος να απαντήσει σε μία σειρά ερωτημάτων που πολλοί εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτές έθεσαν και στο τέλος μετά από το ζεστό μας χειροκρότημα, δεν παρέλειψε να φωτογραφηθεί με όλους όσους το επιθυμούσαν.
Η συγκλονιστική πορεία της ζωής αυτού του ανθρώπου, οι άθλοι του, το ήθος του και η λαχτάρα του για διαρκή προσφορά μας συγκίνησαν όλους. Του ευχόμαστε ολόψυχα υγεία και δύναμη.

DSCN8187 εικόνα_Viber_2024-03-01_18-19-42-371 DSCN8184