Ομιλία στις φυλακές Σταυρακίου

Την Τρίτη, στις 28 Νοεμβρίου η διευθύντρια του σχολείου μας Καίτη Σεντελέ πραγματοποίησε παρουσίαση για το Περού και τη Βολιβία με βάση την εμπειρία από το ταξίδι της, στο χώρο των φυλακών της πόλης μας .

Επρόκειτο για μία πολύ ενδιαφέρουσα ομιλία με προβολές μαγικών εικόνων από τοπία που πραγματικά ταξίδεψαν όλους τους ανθρώπους που παρακολούθησαν με πολύ ενδιαφέρον την ομιλία .

Οι εκπαιδευόμενοι και εκπαιδευτές του σχολείου είχαμε τη χαρά να απολαύσουμε και στο δικό μας χώρο  ακριβώς την ίδια σημαντική  παρουσίαση  και χαρήκαμε με την απόφαση της Καίτης Σεντελέ να μοιραστεί την ταξιδιωτική της εμπειρία με αυτούς τους ανθρώπους που πραγματικά έχουν ανάγκη για γνώση και διεύρυνση των οριζόντων τους. Επρόκειτο για μία κίνηση ειλικρινούς ευαισθησίας που μας έκανε όλους υπερήφανους.