ΚΕΘΕΑ ΗΠΕΙΡΟΣ του Κέντρου Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων -Τελετή Ολοκλήρωσης των μελών του

Την Παρασκευή 2 Μαρτίου 2018 οι εκπαιδευόμενοι του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων μαζί με τη διευθύντρια Καίτη Σεντελέ και αρκετούς εκπαιδευτές παρευρέθηκαν σε μία συγκινητική τελετή.

Στο χώρο της Εταιρείας Ηπειρωτικών Μελετών (Ε.Η.Μ), στην αίθουσα Κώστα Κάτσαρη πραγματοποιήθηκε από το θεραπευτικό πρόγραμμα ΚΕΘΕΑ ΗΠΕΙΡΟΣ του Κέντρου Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων η Τελετή Ολοκλήρωσης των μελών του.

Με την τελετή αυτή τιμήθηκαν όσοι ολοκλήρωσαν με επιτυχία τη Θεραπευτική Κοινότητα και την Κοινωνική Επανένταξη του θεραπευτικού προγράμματος ΚΕΘΕΑ ΗΠΕΙΡΟΣ με μια εκδήλωση – γιορτή, στην οποία ήταν καλεσμένοι οι συγγενείς και οι φίλοι τους, άνθρωποι που αγωνίστηκαν μαζί, φίλοι και υποστηρικτές του θεραπευτικού προγράμματος.

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων ήταν, είναι και θα είναι πάντα στους θερμούς υποστηρικτές του έργου του ΚΕΘΕΑ ΗΠΕΙΡΟΥ. Επρόκειτο για μια συγκινητική βραδιά και ευχόμαστε ότι καλύτερο σε όσους ολοκλήρωσαν το πρόγραμμα καθώς και καλή δύναμη σε όσους δεν ολοκλήρωσαν ακόμη.