Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Την 21η  Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιωαννίνων η καθιερωμένη χριστουγεννιάτικη γιορτή μας. Οι εκπαιδευόμενοι είχαν ήδη στολίσει τον χώρο, όπως και κάθε γωνιά του σχολείου μας για την φιλοξενία της εκδήλωσης που περιείχε τα πάντα:
Απαγγελίες ποιημάτων, μαντινάδες, ένα συγκινητικό δρώμενο εμπνευσμένο από τον αγαπημένο μας Αλέξανδρο Παπαδιαμάντη (που έχει πάντα την τιμητική του στις γιορτές μας) και όλα αυτά πλαισιωμένα από ψαλμούς για τα Χριστούγεννα αλλά και τα γνωστά κάλαντα από πολλά μέρη της Ελλάδας μας.
Η χορωδία μας, οι μουσικοί μας όπως και όλοι οι συμμετέχοντες απέσπασαν δυνατά χειροκροτήματα. Οι μουσικοί μας μάλιστα, πάντα συγκινητικοί και υπέροχοι μας χάρισαν στο τέλος  εκτός προγράμματος αρκετά δημοτικά τραγούδια και όλοι γίναμε μια αγκαλιά.
Τον γενικό συντονισμό είχε η κυρία Θάλεια Γιαννούτσου, εκπαιδεύτρια στον κοινωνικό γραμματισμό.

DSCN7971 DSCN7966 DSCN7958

DSCN7952 DSCN7940 DSCN7937